UA RU

Який друк на футболках краще

futbolka-sublimaciya.jpg (600×390)Футболки з принтами – найпопулярніша предмет гардеробу. Сьогодні існує багато технологій, що дозволяють перенести зображення на тканину. До найефективніших відносять такі види друку на футболках та світшотах:

  • термоперенесення;
  • сублімація;
  • шовкотрафарет;
  • прямий друк.

Який спосіб друку краще – про це ми розповімо у цій статті.

Види друку на одязі

Розглянемо детальніше основні методи нанесення малюнка на тканину, які використовує Maikoff:

    1. Прямий (цифровий) друк. Для фотодруку на футболках та світшотах цим методом використовується спеціальне обладнання, яке працює за принципом струменевого офісного принтера. Методом прямого друку можна наносити малюнки на натуральні та синтетичні тканини будь-якої щільності. Зображення виходить фотографічно точним, повнокольоровим, зносостійким. До недоліків відносять високу вартість фарби, тому цифровий друк невигідний при великих тиражах.
    2. Шовкографія – використовується для друку повнокольорових малюнків на виробах із натуральних тканин. Щоб перенести ескіз на тканину, його розбивають на кольори, після чого під кожен колір виготовляють трафарет із сітчастого матеріалу. Фарби наносяться послідовно через відповідні шаблони. Крім водяних та пластизольових фарб, для шовкографії можна використовувати металізовані та спінені. Вартість виготовлення трафаретів досить висока, але вони використовуються багаторазово. Тому шовкотрафарет вигідно замовляти для друку великих партій одягу.
    3. Сублімація - непрямий повнокольоровий друк на текстилі з високим вмістом поліестеру (від 60%). Щоб принт надрукувався на футболці, ескіз спочатку переносять на силіконізований папір, після чого його притискають до виробу і притискають за допомогою нагрітого термопресу. Під дією тиску та температури, фарба вдруковується у волокна тканини. Малюнки та написи, отримані методами сублімації, відрізняються високою зносостійкістю.
    4. Термоперенесення – метод нанесення логотипів, написів та простих зображень до 4 кольорів за допомогою термоплівок. Ескіз друкується на флекс- та флок-плівках з клейкою основою, після чого малюнок вирізається, розміщується на виробі, і піддається впливу термопресу. Готове зображення нагадує наклейку, яка, залежно від виду плівки, може мати різну фактуру (гладку, бархатисту, металізовану, голографічну). Технологію вигідно використовувати при виготовленні штучних виробів з унікальним дизайном та при малих тиражах. Підходить для нанесення принта на тканини з високим вмістом натуральних волокон, у тому числі на грубі фактурні полотна. Не підходить для друку на флісі та поліестері.

Який спосіб друку на футболках та толстовках обрати – залежить від особливостей ескізу, типу тканини, з якого пошитий виріб, тиражу та особистих побажань замовника.

Інші методи друку на тканині

Серед інших методів, які використовують для нанесення малюнка на текстиль, слід зазначити:

    • Машинна вишивка. Для цього використається сучасне цифрове обладнання, яке акуратно наносить рельєфне зображення на текстиль.
    • Розпилення, або аерографія. Метод трохи нагадує шовкографію – для нього також виготовляють трафарети, тільки без використання сітки. Фарбу розпорошують через такі трафарети, самостійно контролюючи рівномірність фарбування.
    • Батік. Суть фарбування зводиться до того, що на виріб розплавленим воском наноситься візерунок, після чого полотно повністю занурюється у барвник. Парафін перешкоджає фарбування волокон, завдяки чому на одязі залишається світлий орнамент.
    • Лахерія, або тай-дай – технологія, при якій виріб звивають джгутом, що у свою чергу загортається у вузлик. У такому вигляді його поміщають у фарбу, після чого висушують. В результаті по всій поверхні футболки виходить незвичайний градієнт.
    • Мехенді – старовинна ручна техніка фарбування тканини за допомогою хни. Сьогодні з цією метою найчастіше використовують стійкі акрилові фарби.
Грицай Олексій

Керівник виробничого відділу

24 червня 2021
Переглянуті товари
UA RU