Статті
Как выбрать метод нанесения на одежду и аксессуары
Как выбрать метод нанесения на одежду и аксессуары
Друк на одязі — один із сучасних способів його унікалізації, створення ексклюзивних речей та індивідуального стилю. Велике розмаїття сучасних методів нанесення друку на речі породжує проблему вибору, яка потребує грамотного вирішення. Від правильності визначення способу, яким буде виконано нанесення принта на предмет гардероба, залежить кінцевий результат і істотно підвищується шанс досягнення поставлених цілей. Кожен з наявних методів має свої особливості, з якими пропонуємо ознайомитися в цій статті. Знання нюансів кожного з них дасть змогу зробити безпомилковий вибір.
Сучасні методи друку
Технології, які використовуються для нанесення друку на одяг, залучають багато спеціалізованих компаній, зокрема — Майкофф. Серед них:
- Термоперенос — технологія, за якою за допомогою термоплівок наносять логотипи, написи і прості зображення до 4 кольорів. Використовується при виготовленні малих тиражів штучних виробів з унікальним дизайном. Хороше рішення, щоб нанести на тканини з високим вмістом натуральних волокон, зокрема, на грубі, фактурні полотна принт.
- Прямий (цифровий) друк — здійснюється за допомогою спеціального обладнання, що працює аналогічно офісному струменевому принтеру. Цей метод залучають, коли потрібно нанести малюнки на синтетичні та натуральні тканини будь-якої щільності. Результат — фотографічно точне зображення, зносостійке і повноколірне.
Які ще методи застосовують професіонали
Однак дві позиції — це лише частина переліку методик, які використовуються, щоб нанести принти на готові вироби. До них належать також складніші:
- Шовкографія — з її допомогою здійснюється друк повноколірних малюнків на продукції з натуральних матеріалів. Ескіз переносять на тканину шляхом розбивки на кольори та підготовки на кожен з них трафарету із сітчастого матеріалу. Через відповідні шаблони фарби наносяться послідовно. При цьому використовуються пластизолеві, водяні, металізовані та спінені барвники.
- Сублімація — повноколірний непрямий друк, спочатку ескіз переноситься на силіконізований папір, потім його прикладають до виробу і притискають нагрітим термопресом. Такі написи та малюнки винятково зносостійкі, оскільки фарба впечатується у волокна тканини під дією температури та тиску.
Інші методи друку
Перераховані методики найпоширеніші, але далеко не єдині, які використовують сьогодні для унікалізації одягу. Не можна не відзначити такі з них, як:
- аерографія або розпилення — фарбу розпилюють через трафарети, самостійно контролюючи рівномірність фарбування;
- машинна вишивка — рельєфне зображення на текстиль акуратно наносить сучасне цифрове обладнання;
- тай-дай або лахерія — градієнтний ексклюзивний візерунок по всій поверхні виробу, що утворюється в результаті звивання виробу в джгут і згортання вузлом, поміщення у фарбу і подальшого висушування;
- батик — візерунок на виріб наноситься розплавленим воском, після чого він повністю щільно поміщається в барвник, світлий орнамент залишається завдяки перешкоджанню парафіну фарбуванню волокон;
- мехенді — старовинна техніка фарбування тканини вручну хною, яку сьогодні частіше замінюють акриловими барвниками.
Фактори, що впливають на вибір методу друку
Збираючись нанести на виріб зображення тим чи іншим способом, необхідно враховувати безліч нюансів, які можуть вплинути на якість кінцевого результату і досягнення поставленої мети. Метод друку варто вибирати, орієнтуючись на такі параметри, які є визначальними:
- тип матеріалу — процентний вміст у ньому натуральних і синтетичних волокон;
- кількість продукції, що замовляється — важливо пам'ятати, що ті техніки друку, які гарні для невеликих тиражів, мало підходять для розробки великих партій;
- бюджет — сума, яку передбачається витратити на створення принта, — серйозний аргумент при підборі способу друкування;
- дизайн — варто враховувати, що обрана для нанесення композиція може бути такою, яку вдасться нанести тільки певним способом.
Поради щодо вибору друку
Ретельно вивчивши особливості всіх технік, за допомогою яких наноситься зображення або напис на виріб, важливо правильно оцінити сукупність чинників, які важливі для прийняття рішення. Так, вирішивши зупинитися на техніці шовкографії для створення принта на єдиному виробі з натуральних тканин, яка підходить для цього типу матеріалів, не можна забувати, що це досить дорогий метод і найкраще підходить для великих накладів. Для цього випадку краще підійде термоперенос, якщо питання фінансів стоїть на чолі кута.
Це ж стосується, наприклад, і випадку, коли майбутній володар виробу вибирає метод сублімації через його високу зносостійкість, оскільки передбачає користуватися ним в умовах, що відрізняються від стандартних. Однак якщо в складі тканини менш як 60% поліестеру, саме цю техніку варто виключити.
Чому варто звернутися до фахівців
Навіть бувши прекрасно обізнаним із різноманітністю друкованих методик та їхніми особливостями, звичайному споживачеві складно правильно оцінити сукупність чинників і грамотно вибрати ту, що ідеально підходить за всіма параметрами. В ідеалі цей процес краще довірити професіоналам. Звернувшись до компанії Maikoff, можна бути впевненим у тому, що її фахівці зроблять найкращий вибір щодо тканини та способу друку. Дизайнери допоможуть створити композицію, що відповідатиме вподобанням замовника, а кінцевим результатом стане ексклюзивний готовий виріб, який вигідно виокремлюватиме власника з натовпу.
Стручкова Ольга
Керівник відділу продажів
04 квітня 2023