UA RU

Як правильно кастомізувати одяг

b4e275a83e935d62eba52256e48f468f-870x400.jpg (870×400)Епоха одягу мас-маркет не залишає споживачам багато шансів бути здивованими якимось ексклюзивом щодо моделей одягу або взуття, які представляють виробники. Саме тому зараз настільки популярна кастомізація, що означає зміну базової стандартної речі під індивідуальні вимоги та запити певної групи споживачів або конкретного власника — потенційного чи реального.

Кастомізуючи одяг, вдається створювати не тільки ексклюзивні речі, а й неповторний стиль. Для виробника її основні переваги полягають у збільшенні продажів і прирості нових клієнтів, а для покупців — у можливості за наявності речей масового виробництва мати нетривіальний і помітний вигляд.

Підготовка до кастомізації

Унікалізувати одяг можна як у спеціалізованих фірмах, наприклад, у Майкофф, так і своїми руками. Залежно від того, які саме деталі вирішено додати до базової моделі, можуть бути використані найрізноманітніші пристосування та інструменти. Найкраще для створення ексклюзивного одягу підходять предмети туалету, створені з натуральних матеріалів — льону, шовку, бавовни, вовни.

Однак часто використовувані виробниками спандекс, поліамід, еластан, лайкра, віскоза і поліестер також цілком придатні для того, щоб отримати новий зовнішній вигляд. Найбільш придатними для перетворення можна вважати будь-які предмети одягу нескладного крою та однотонні або ті, що мають у принті трохи відтінків.

Способи кастомізації

Серед найпоширеніших способів, які використовують для того, щоб змінити первісний дизайн предметів гардероба, — аплікації та наклейки; аплікації та наклейки; аплікації та наклейки; аплікації та наклейки:

Індивідуалізують одяг, використовуючи розпис, оснащення стразами, шипами, залучаючи для цього підручні засоби. А також серед іншого:

  1. Фарби для тканини — акрилові та аерозольні.
  2. Термо наклейки — латки допоможуть не просто змінити на краще куртку або футболку, а й замаскувати пляму або дірку.
  3. Мереживо.
  4. Намистини.
  5. Набори для фарбування в стилі тай-дай.

Крім того, використовуються маркери для малювання на тканині, якими можна не тільки наносити розмітку майбутнього малюнка фарбами, а й створювати самостійні композиції.

Догляд за кастомізованим одягом

Кастомізація, безумовно, дає одягу нове життя, а його власникові — необмежену свободу в прояві індивідуальності. Однак поряд із цими безсумнівними плюсами, змінені предмети туалету мають свої нюанси, пов'язані з особливостями зберігання та догляду. Якщо не дотримуватися певних правил, уся чимала праця, спрямована на перетворення, може піти прахом.

Особливо це стосується речей, на які нанесено друк або розпис тим чи іншим способом. Варто уважно поставитися до рекомендацій з прання, щоб не зіпсувати річ.

Як правильно прати та сушити кастомізовані речі

Зберегти всі переваги ексклюзивного одягу вдасться, якщо:

  • прати без попереднього замочування за температури 30 градусів, використовуючи делікатний режим і віджимання на мінімальних обертах;
  • одяг вивертати навиворіт, виключивши його зіткнення з ґудзиками, кнопками, металом, щоб не пошкодити малюнок;
  • застосовувати гель або пральний порошок для кольорових тканин без відбілювачів;
  • при ручному пранні не терти зони нанесення розпису.

Після прання кастомізовані речі не можна віджимати скручуванням, сушити потрібно на вішалці природним способом. Прасувати — тільки через тканину або з вивороту.

Зберігання одягу, що пройшов кастомізацію

Унікалізувати річ, змінивши її за допомогою різних пристосувань і засобів навіть у професіоналів з Maikoff, недостатньо. Потрібно вміти доглядати за нею та зберігати її відповідним чином, щоб зберегти її яскравість та якість декору. Для цього потрібно дотримуватися кількох нескладних правил зберігання.

По-перше, рекомендації включають вимогу не залишати їх у місцях, куди потрапляє пряме сонячне світло, щоб малюнок або розпис не вигоріли. По-друге — зберігати їх окремо від інших речей, щоб уникнути можливості взаємного фарбування. Краще зберігати кастомізований одяг у чохлі на спеціальних плічках.

Грицай Олексій

Керівник виробничого відділу

04 квітня 2023
UA RU